Головна   
АсортиментПрайс     Акції     
Контакти  
                                 
Меню сайту
Форма входу
Пошук



 Зворотний осмос

Зворотний осмос

Принцип зворотнього осмосу почав застосовуватися в системах очищення води з другої половини минулого століття. Отримана зворотним осмосом вода має унікальну ступінь очищення. За своїми властивостями вона близька до талої води стародавніх льодовиків, яка визнається найбільш екологічно чистою і корисною для людини.

Вибираючи фільтр для очищення питної води завжди постає питання - що вибрати: звичайний, фільтр чи систему зворотного осмосу. У цьому матеріалі ми постараємося розкрити суть принципу зворотнього осмосу, і допомогти вам визначитися з вибором.

Явище осмосу було відкрито при вивченні процесу обміну речовин у живих організмах. Саме феномен осмосу забезпечує надходження поживних речовин всередину живих клітин.

Явище осмосу спостерігається, коли два соляних розчину з різними концентраціями розділено напівпроникною мембраною (у природі, це стінка живої клітини), яка пропускає молекули і іони певного розміру, але служить бар'єром для речовин з молекулами більшого розміру. Таким чином, молекули води здатні проникати через мембрану, а молекули розчинених у воді солей - ні.

Якщо по різні сторони напівпроникною мембрани знаходяться солевмісні розчини з різною концентрацією, молекули води переміщатимуться через мембрану із слабо концентрованого розчину в більш концентрований, викликаючи в останньому підвищення рівня рідини. Із-за явища осмосу процес проникнення води через мембрану спостерігається навіть у тому випадку, коли обидва розчини знаходяться під однаковим зовнішнім тиском. 

Різниця у висоті рівнів двох розчинів різної концентрації пропорційна силі, під дією якої вода проходить через мембрану. Ця сила називається "осмотичним тиском".

У процесі зворотного осмосу вода і розчинені в ній речовини розділяються на молекулярному рівні, при цьому з одного боку мембрани накопичується практично ідеально чиста вода, а всі забруднення залишаються по іншу її сторону. Таким чином, зворотний осмос забезпечує набагато вищий ступінь очищення води, чим більшість традиційних методів фільтрації, заснованих на фільтрації механічних частинок і адсорбції ряду речовин за допомогою активованого вугілля.

Мембоана зворотнього осмосу - це прекрасний фільтр і теоретично вміст розчинених мінеральних речовин в отриманій в результаті фільтрації чистої воді має становити 0 мг/ л, незалежно від їх концентрації у вхідній воді.


Фактично ж, в нормальних робочих умовах, з вхідної води витягується 98 - 99% розчинених у ній мінеральних речовин. В отриманій в результаті фільтрації чистій воді, залишається 6 - 7 мг / л розчинених мінеральних речовин.

Для того,  щоб зрозуміти, чому  мембрана зворотнього осмосу пропускає незначну частину мінеральних речовин, повернемося до початку статті і згадаємо, що розчинені у воді мінеральні речовини мають електричний заряд і напівпроникна мембрана також має власний електричний заряд. За рахунок цього 98 - 99% молекул мінеральних речовин відштовхується від обратноосмотічеськой мембрани. Проте всі молекули і іони знаходяться в постійному, хаотичному русі. У якийсь момент рухомі протилежно заряджені іони виявляються на дуже близькій відстані один від одного, притягуються, їх електричні заряди взаємно нейтралізуються й утворюється незаряджена частинка. Незаряджені частки вже не відштовхуються від  мембрани і можуть проходити через неї.

Але не всі незаряджені частинки потрапляють в чисту воду. Мембрана зворотнього осмосу  влаштована таким чином, що величина її пор максимально наближена до величини найменших в природі молекул води, тому через  мембрану можуть проходити тільки дрібні незаряджені молекули мінеральних речовин, а самі небезпечні великі молекули, наприклад, солей важких металів, не зможуть проникнути через неї.

Схема роботи системи зворотнього осмосу



Графік заміни картриджів в системах зворотного осмосу

Основні групи картриджів для систем зворотного осмосу.

В системах зворотного осмосу розрізняють три основних типи змінних фільтруючих елементів:

1. Картриджі ступенів попереднього очищення води. Як правило, в залежності від моделі системи зворотного осмосу їх може бути 2 або 3. Завдання цих ступенів - прийняти на себе основний удар і захистити мембрану від механічних домішок і хлору, які можуть згубно позначитися на мембрані.

2. Обратноосмотічеськая мембрана. Як правило встановлюється одна мембрана, але в системах без накопичувального бака їх може бути до 3-х штук. Мембрана - це серце обратноосмотічеського фільтра. Саме мембрана виробляє розподіл води на "чисту" і "брудну", відправляючи споживачеві тільки ідеально очищену воду.

3. Постфільтр. Постфільтр встановлюється після накопичувального бака і виробляє фінішну доочищення води від можливих домішок, які можуть потрапити у воду з накопичувального бака (наприклад з матеріалу мембрани бака).

4.Мінералізатор.Обогащает воду необхідними для організму мікроелементами, такими як: кальцій, магній, натрій, калій. Їх концентрацію можна прирівняти до концентрації мікроелементів у мінеральних водах, доступних на ринку.

Частота заміни основних груп картриджів.

1. Передфільтри - 1 раз на 6 місяців. *

2. Постфільтр - 1 раз на рік.

3. Мембрана - 1 раз на 3 роки.

4. Мінералізатор-Після закінчення запасу мінералів. Приблизно 1 раз на рік.

Ви можете замовити заміну картриджів у наших фахівців, або зробити її самостійно.

Copyright MyCorp © 2025
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0